Basen w ogródku – kluczowe informacje!

Basen w ogródku – kluczowe informacje!

brak ocen

Basen jest fenomenalną sprawą w upalne lato. Fantastycznie ochładza, ale też pozwala umilić ciepłe popołudnie. Dzieci z pewnością będą szczęśliwe! Ty również możesz sobie pozwolić na odpoczynek i wspaniałą zabawę ze swoimi pociechami. Rynek obfituje w różnorodne baseny, które możesz wybrać pod siebie, w zależności od rozmiaru i ceny. Dla dorosłych opłaca się wybrać głęboki, nawet na 1,5 metra, a dzieciom dmuchany basenik!

Podłoże pod basen – jak je przygotować?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś prawidłowo przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to koniecznie trzeba sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przebić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, powinno się zakupić stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz kupić odpowiednią pokrywę, którą założysz, kiedy nikt nie będzie korzystał z basenu. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się ogrzeje.

Jaki basen do ogrodu wybrać? Wbudowany w ziemię, czy może składany?

Jest to dylemat wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem sporego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim znacznie tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, ochrona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeżeli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie często potrzebują pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego systematyczne sprzątanie, a także filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi ofertami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by wydatki te miały sens.

Jak zadbać o bezpieczeństwo rodziny podczas użytkowania basenu w ogrodzie?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zadbać o bezpieczeństwo rodziny podczas korzystania przez nich z basenu w ogrodzie, to my Ci pomożemy w uzyskaniu odpowiedzi! Przede wszystkim przy dużym basenie potrzeba zainstalować drabinkę, która posłuży Twoim dzieciom do wchodzenia i wychodzenia z basenu, a także krótkiego odpoczynku podczas kąpieli. Bez wątpienia potrzebna jest również w tym czasie opieka rodziców! W małym basenie wystarczy podłączony filtr.

Tagi
Artykuły użytkownika
Basen w ogródku – kluczowe informacje!
Komentarzy:0
brak ocen
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Jak konserwować narzędzia ogrodowe?
Komentarzy:1
brak ocen