Jak krok po kroku przygotować się do zrobienia manicure hybrydowego?

Jak krok po kroku przygotować się do zrobienia manicure hybrydowego?

brak ocen

Wszędzie spotykasz się z manicure hybrydowym. Olśniewają Cię kolory i wzory, które widzisz u innych osób. Na myśl Ci przyszło, że może sama mogłabyś sobie robić takie paznokcie. W tym artykule wyjaśnimy Ci, od czego powinnaś zacząć swoją przygodę z hybrydą, na co zwrócić uwagę podczas planowania zakupów i jakich błędów unikać, żeby nie zaszkodzić swoim paznokciom. Zapraszamy Cię do lektury po kobiecym świecie!

Lista zakupów przed wykonaniem manicure hybrydowego 

Aby wykonać manicure hybrydowy, musisz wyposażyć się w kilka niezbędnych przyrządów. Nie jest to spora inwestycja i całą pewnością się opłaca. Przede wszystkim powinnaś zakupić lampę UV. Możesz wybrać spośród małych, przenośnych lamp, jak również większych i fachowych. Istotne jest, żebyś na początku miała chociaż jedną. Prócz tego potrzebne Ci będą lakiery hybrydowe. Na początku wybierz kilka swoich ulubionych kolorów, w których czujesz się najlepiej i z których będziesz najczęściej korzystać. Fundamentalnym elementem manicure hybrydowego są baza i top. To dzięki nim hybrydy są właściwie utwardzone oraz trzymają się na paznokciach dłużej niż pospolite lakiery. Nabywając top, możesz zdecydować się na opcję z połyskiem lub matową, zależnie od tego, w której czujesz się bardziej komfortowo. Nie zapomnij też o zakupie acetonu, a także cleanera (odtłuszczacza), które służą do klarowania paznokci i znajdujących się na nich substancji. Wszystkie te rzeczy możesz nabyć osobno lub w zestawie, zarówno w sklepach internetowych, jak i również stacjonarnych.

Wykonanie krok po kroku paznokci w domu

Kiedy masz już wszystkie potrzebne zakupy, pora rozpocząć wykonywanie manicure hybrydowego. Zanim zaczniesz, oczyść swoje paznokcie oraz wypiłuj je tak, ażeby osiągnąć wybrany przez siebie kształt i zmatowić płytkę paznokciową. Kolejnym krokiem będzie nałożenie jednej warstwy lakieru bazowego i włożenie paznokci pod lampę, gdzie się utwardzi. Postaraj się nakładać bazę ostrożnie, by manicure nie wyszedł zbyt gruby, a także odstający. Potem, zależnie od tego, jaki posiadasz lakier, nałóż jedną lub dwie warstwy koloru. Jeżeli posiada ładne krycie, wystarczy zaledwie jedna warstwa. Po nałożeniu lakieru po raz drugi użyj lampy UV. Przedostatnim etapem jest użycie topu, który utwardzi paznokcie oraz pozwoli uzyskać efekt połysku bądź matu. Po wyjęciu paznokci spod lampy zmyj klejącą powłokę odtłuszczaczem i gotowe! Możesz radować się swoim manicure hybrydowym!

Często popełniane błędy podczas wykonywania manicure 

Paznokcie z manicure hybrydowym robi się niesamowicie łatwo. Jednak niektóre Panie popełniają błędy odnośnie zdjęcia starego lakieru oraz wyboru najtańszego produktu. Postaraj się kupować sprawdzone lakiery przez inne użytkowniczki, czytaj, co one mówią o produkcie. To z pewnością zaoszczędzi Ci kłopotu z paznokciami, a także sporo pieniędzy. Do usuwania poprzedniego lakieru używaj acetonu i patyczka do tego przeznaczonego. Nie nakładaj na zniszczone paznokcie nowego lakieru, zamiast tego pomaluj paznokcie odżywką regenerującą i poczekaj, aż odrosną i się wzmocnią.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Zasady wyboru eleganckiego zegarka
Komentarzy:0
brak ocen
Jak dobrać makijaż do urody?
Komentarzy:0
brak ocen