Rehabilitacja daje oparcie pacjentom po niektórych chorobach oraz urazach!

Rehabilitacja daje oparcie pacjentom po niektórych chorobach oraz urazach!

brak ocen

Jest istotnym elementem kuracji w leczeniu pacjenta. Pomaga mu wrócić do częściowej lub całkowitej sprawności ruchowej. Jest wykonywana w szpitalu, centrum rehabilitacyjnym lub w domu. Najczęściej jest wykorzystywana po urazach, wypadkach czy u chorych po udarze. Znajduje także zastosowanie u kobiet po mastektomii czy u dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi, a także wadami twarzoczaszki, wzroku oraz słuchu.

Kiedy należy stosować elektroterapię?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to znakomite efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i przeróżne zwyrodnienia.

Laseroterapia – kiedy zaleca się wykonanie zabiegu?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń, jak również utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii da się także pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Dla kogo przeznaczony jest zabieg krioterapii?

Stosowanie zabiegów krioterapii dają świetne rezultaty, które zostały udowodnione naukowo. Świetnie sprawdzają się u pacjentów z osteoporozą, stanami zapalnymi tkanek miękkich, w stanach depresyjnych czy zmianach zwyrodnieniowych. Osoby po urazach sportowych czy wypadkach wracają do funkcjonowania w życiu dzięki leczeniu zimnem. Pamiętajmy, aby zawsze stosować ją zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, który kontroluje stan zdrowia pacjenta.

 

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły